Klimatyzatory
inwerterowe

Technologia inwerterowa DC

Klimatyzatory inwerterowe (płynnie regulowane obroty sprężarki). Klasyczne klimatyzatory włączają się, gdy temperatura w pomieszczeniu przekroczy ustawiony poziom i wyłączają, gdy osiągnie zadaną wartość. Takie rozwiązanie powoduje większe wahania temperatury w pomieszczeniu i większe koszty eksploatacji (duży prąd rozruchu sprężarki). Inwertery są droższe, ale za to bardziej energooszczędne. Płynnie dostosowują swoją wydajność i działanie do temperatury w pomieszczeniu, dzięki czemu rzadziej się włączają i wyłączają. Włączanie odbywa się w sposób płynny, bez "uderzenia" prądowego więc nie generuje niepotrzebnych strat energii. Inwertery dokładniej też utrzymują ustawioną temperaturę w pomieszczeniu.
Technologia inwerterowa zapewnia kontrolę prędkości jednocześnie silnika i sprężarki. Dzięki eliminacji cykli pracy stop-start, wydajność klimatyzatora znacznie wzrosła, przedłużając jednocześnie żywotność poszczególnych elementów urządzenia.
W efekcie klimatyzatory inwerterowe są bardziej niezawodne, tańsze w eksploatacji, a sprężarka jednostki zewnętrznej jest bardziej cicha niż konwencjonalna.
Technologia inwerterowa LG zwiększa wydajność klimatyzatora, który jednocześnie pracuje ciszej oraz oszczędza zużycie energii nawet do 60%.

Oszczędność energii
Oszczędność energii aż do 66% z technologią inwerterową DC W walce z globalnym ociepleniem klimatu, klimatyzatory z pompą ciepła charakteryzują się dużą oszczędnością energii.
W szczególności inwerterowe pompy ciepła są nieporównywalnie bardziej wydajne energetycznie w porównaniu z klimatyzatorami nieinwerterowymi, wyposażonymi w sprężarki o stałej prędkości. W rezultacie klimatyzatory inwerterowe LG pomagają oszczędzić do 57% energii elektrycznej pracując w trybie chłodzenia i aż do 66% w trybie grzania.
Używając urządzeń inwerterowych wspierasz redukcję emisji CO2 do atmosfery.